VOX
VOXVOX

VOX powstał w 1978r. kiedy to Witold Paszt założył męski kwartet wokalny w składzie: Andrzej Kozioł, Witold Paszt, Jerzy Słota, Ryszard Rynkowski. Jego członkowie występowali wcześniej w amatorskich i półzawodowych zespołach, m.in. Victoria Singers, Rh- i Sektor A. Zanim pojawił się na estradzie przez kilka miesięcy pracował z choreografem, kostiumologiem, lektorem języka angielskiego i reżyserem przygotowując debiutancki repertuar. Po raz pierwszy wystąpił przed publicznością w kwietniu 1979r. na Międzynarodowej Wiośnie Estradowej w Poznaniu. Świetnie zgrany męski kwartet zyskał wówczas wielką popularność dzięki uczestnictwu w radiowym plebiscycie Studia Gama oraz występom na krajowych i zagranicznych festiwalach piosenki. Wizytówką staje się " Bananowy song"- przebój Opola i ... Hawany.
VOX podbija publiczność europejską - odnosząc wielki sukces na Festiwalu Interwizji w Sopocie (I Nagroda Dnia Płytowego i Nagroda Publiczności). Płyta "Monte Carlo" sprzedaje się w rekordowym nakładzie ponad 400 tyś. egzemplarzy pomimo anglojęzycznej wersji (ewenement na rynku). W tym samym roku zdobywa Grand Prix na festiwalu Bratysławska Lira, a w 1982 roku - Główną Nagrodę w Rostoku.
Na polskim rynku rozrywki stanowił absolutne novum: czterej chłopcy śpiewali hity, tworząc jednocześnie widowiskowe show. VOX wygrywał plebiscyty radiowe, telewizyjne i prasowe. Koncertował w NRD, RFN, Holandii, Szwecji, na Kubie, w Czechosłowacji, ZSRR, i Bułgarii oraz w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Na jego repertuar składają się ballady, pieśni gospel, standardy jazzowe, utwory pop i funky. W 1987r. po rozstaniu się z Ryszardem Rynkowskim do zespołu dołącza Dariusz Tokarzewski.Od 1996 roku występuje jako tercet bez Andrzeja Kozioła. Po tych przetasowaniach skład zespołu przedstawia się następująco: Witold Paszt, Dariusz Tokarzewski, Jerzy Słota.
Obdarzeni absolutnym słuchem muzycznym i talentem estradowych showmenów rozpoczynają nowy etap kariery. Do dziś nie mają sobie równych w kunszcie wokalnym i niewiarygodnie łatwym kontakcie z publicznością.powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl