Agnieszka Chylińska
SZYMON WYDRASZYMON WYDRA & CARPE DIEM

Szymon Wydra jest finalistą pierwszej edycji konkursu "Idol" emitowanego na antenie telewizji Polsat, gdzie zyskał uznanie zarówno telewidzów, jak i krytyków muzycznych zasiadających w Jury. Wraz z Carpe Diem kilkakrotnie gościł na listach przebojów w lokalnych stacjach radiowych, wygrał kilka konkursów oraz sporo koncertował. Na scenie chłopcy pojawiali się w towarzystwie takich gwiazd jak: O.N.A., Hey, TSA, Piersi, Raz Dwa Trzy, Closterkeller, Golden Life czy Republika. Inspirację muzyczną dla Szymona stanowią produkcje formacji Rush, Yes, Toto, Marillion, Pink Floyd, Tears For Fears i Creed.
W maju 2001 roku Szymon Wydra wystąpił w programie "Szansa na sukces" w TVP2, śpiewając piosenkę z repertuaru Piotra Szczepanika i otrzymał wyróżnienie. W lutym 2002 Szymon ponownie wystąpił w "Szansie" tym razem wykonując utwór Ryszarda Rynkowskiego i zwyciężył. Wokalista ma również na koncie udział w widowisku muzycznym "Szansa na dobry Sylwester" emitowanym na żywo w TVP2 w noc sylwestrową 2001/2002. W kwietniu 2002 roku, po wielomiesięcznych eliminacjach Szymon Wydra znalazł się w wielkim finale programu "Idol", gdzie ostatecznie zajął trzecie miejsce. Już w maju nagrał piosenkę i teledysk z okazji przyjazdu papieża do Polski. Utwór cieszył się ogromną popularnością i był wielokrotnie emitowany we wszystkich stacjach TV w Polsce.
13 grudnia 2002 roku Symon Wydra wydał debiutancki album, nagrany wspólnie z muzykami Carpe Diem, zatytułowany "Teraz wiem". Producentem materiału jest Artur Gadowski, frontman zespołu IRA, również pochodzący z Radomia. Jest to mocna, rockowa płyta, zawierająca 11 nagrań. Utwory zostały skomponowane przez muzyków zespołu, w tym Szymona Wydrę, który jest także autorem większości tekstów. Dwa napisał Jacek Cygan, trzy Robert Piekarski, a słowa do "Marzeń nigdy dość" wyszły spod pióra Krzysztofa 'Jarego' Jaryczewskiego (byłego frontmana Oddziału Zamkniętego). Płytę promował utwór tytułowy "Teraz wiem".
Prawie po trzech latach przerwy, w listopadzie 2005 roku Szymon Wydra i jego zespół Carpe Diem powrócili z nową płytą, zatytułowaną "Bezczas". Album promowały utrzymane w rockowym klimacie single "Życie jak poemat" i utwór tytułowy. Trzeci album artysty, zatytułowany "Remedium", ukazał się także w listopadzie 2007.


powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl