Reni Jusis
RENI JUSISRENI JUSIS

Reni Jusis debiutowała na jego płycie "Jazzda". Śpiewała tam liczne chórki i wokalizy, występowała w videoclipach, wspierała go w wystąpieniach w mediach, towarzyszyła na koncertach. Na tym krążku znalazła się piosenka Reni "Refrenata" i już wtedy wiadomo było, że to dopiero pierwszy krok w poczynaniach młodej wokalistki.
Debiutem solowym Reni Jusisbył wielki przebój "Zakręcona", pochodzący z tak samo zatytułowanego albumu, wydanego w 1998 roku. Funkowa, "amerykańska" i hip-hopowa estetyka wydawnictwa, było to coś nowego na rynku śpiewających pań w Polsce. Płyta "Zakręcona" oparta była na najlepszych wzorcach, z najmodniejszymi brzmieniami, oryginalnymi samplami i masą świetnych pomysłów urozmaicających linię melodyczną. Okrzykniętą została debiutem roku, a tekst "Zakręconej" nuciła cała Polska. W tym samym roku Reni Jusis obroniła dyplom na wydziale Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej w Poznaniu.
W lutym 1999 roku Reni otrzymała aż 5 nominacji do Nagrody Fryderyka '98, z czego otrzymała 3 statuetki za: Piosenkę roku "Zakręcona", Fonograficzny debiut roku i Album roku rap & hip-hop.
Następny solowy album "Era Renifera" skomponowała, zaśpiewała i wyprodukowała sama artystka. Jednak płyta nie przyniosła większych przebojów i o wokalistce zrobiło się przez pewien czas cicho. W 2001 roku, po dwuletniej przerwie, Reni Jusis zaprezentowała kolejny materiał, tym razem w wersji bardziej tanecznej i elektronicznej, wydała płytę "Elektrenika". Kompozycje utrzymane są w stylistyce muzyki klubowej, two step, a wszystko z domieszką funky i acid jazzu.
Z początkiem października 2002 roku Reni Jusis ponownie zaszyła się w studiu, gdzie rozpoczęła prace nad czwartym już albumem, zatytułowanym "Trans Misja". Oznacza to nie tylko transmitowanie w przestrzeń myśli, dźwięków, obrazów, ale przede wszystkim - głębokie przeświadczenie Reni o pełnieniu "misji wprowadzania ludzi w trans". Muzyka prezentowana na "Trans Misji" to elektroniczny i taneczny pop. Artystka sięgnęła po nowe syntetyczne brzmienia zestawiając je z dźwiękami przesterowanych gitar i mocnymi beatami house i elektro. Nad całością unosi się przestrzennie zmiksowany wokal czyniąc "Trans Misję" płytą zmysłową i tajemniczą. W nagraniach wzięli udział: DJ Sound, Fox - mistrz Mooga i Bogusz JR obsługujący gramofony.
Po blisko trzyletniej przerwie, Reni Jusis przypomniała o sobie w czerwcu 2006 roku płytą "Magnes", którą stanowią wyłącznie taneczne kompozycje zmiksowane w jeden klubowy set. Oprócz premierowych utworów na krążku znalazły się także przeróbka przeboju "Ocalę cię" zespołu 2+1 oraz anglojęzyczne wersje kompozycji artystki.


powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl