Raz Dwa Trzy
RAZ DWA TRZY



RAZ DWA TRZY

Zielonogórski zespół Raz Dwa Trzy stworzyli studenci Wyższej Szkoły Pedagogicznej: Adam Nowak, Grzegorz Szwałek, Jacek Olejarz, Jacek Ograbek. Kwartet ogólnopolską karierę rozpoczął od zwycięstwa na 26. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W lutym 1991 panowie z Raz Dwa Trzy weszli do studia, żeby zarejestrować pierwszą płytę "Jestem Polakiem". Oprócz piosenek festiwalowych znalazło się na niej kilka nowych kompozycji: "Policjanci w Chicago niszczą stare gazety", "Każdy ma tyle", "Ona idzie". Mimo że płyta została nagrana nikt nie chciał jej wydać, dopiero Polskie Nagrania zdecydowały się wydać 1000 czarnych płyt i 3000 kaset, które nie sprzedawały się zbyt dobrze. Do zespołu dołączył kuzyn Adama - Marek Nowak, a chłopaków przed zapomnieniem ratowały koncerty i nagrania telewizyjne.
Wszystko się zmieniło w momencie, gdy zespół w roku 1992 wystąpił na festiwalu w Jarocinie. Pojawiły się kolejne propozycje występów, a w rok później ukazała się nowa płyta Raz Dwa Trzy - "To ja". Płyta zebrała dobre recenzje, została także doceniona przez innych muzyków (między innymi pozytywnie wypowiadał się o niej Wojciech Waglewski). Mimo że zespół przechodził wówczas kryzys, żaden z muzyków nie zwątpił we wspólne przedsięwzięcie. Powstał wówczas między innymi utwór "Ja doczekam (W wielkim mieście)", który stał się wkrótce jednym z najbardziej znanych w repertuarze Raz Dwa Trzy. Kolejny to "Cztery", na którym znalazły się takie przeboje jak: "Nikt nikogo (I tak warto żyć)", "Żyjemy w kraju" czy "Pod niebem".
Do 1995 roku ich menedżerem była Martyna Jakubowicz, zespół zaś w tym czasie głównie skupiał się na działalności koncertowej. Rok później premierę miała płyta "Sufit". Odważnym pomysłem było sięgniecie po piosenki Agnieszki Osieckiej, które ukazały się po płytach "Niecud" i "Muzyka z talerzyka". "Osiecka" czyli album "Czy te oczy mogą kłamać" okazał się strzałem w dziesiątkę - płyta spotkała się z ogromnym uznaniem publiczności i pozwoliła na przypomnienie przepięknych tekstów autorki, jak "Oczy tej małej" czy "Miasteczko Bełz". W roku 2003 ukazała się płyta Raz Dwa Trzy "Trudno nie wierzyć w nic" zaś w cztery lata później panowie sięgnęli po dokonania Wojciecha Młynarskiego.


powrót





   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl