PIN
PINPIN

PIN to projekt stworzony przez trójkę przyjaciół - wokalistę Andrzeja Lamperta, gitarzystę Sebastiana Kowola i klawiszowca Aleksandra Woźniaka.
Andrzej Lampert jest dwukrotnym laureatem "Szansy na sukces" (w 1997 i 1998 roku), absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, studentem Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie jako tenor studiuje śpiew klasyczny. Jest także muzykiem sesyjnym, współpracującym z wieloma artystami i producentami, między innymi z Włodzimierzem Korczem i studiem produkcyjnym Spot. Andrzej Lampert uznawany jest za jednego z najlepszych wokalistów młodego pokolenia.
Latem 2005 roku zespół nagrywał płytę "0001" dla wytwórni EMI Polska, która ukazała się w sierpniu. Wiele wskazuje na to, że będzie to jeden z najciekawszych polskich debiutów sezonu 2005. Na pierwszym singlu grupy znalazł się utwór "Bo to co dla mnie" - pop-rockowa ballada, która ma szansę stać się przebojem lata 2005 roku.
Rok 2006 i 2007 upłynął zespołowi na pracy nad nową płytą, efektem czego był wydany w 2008 roku album Muzykoplastyka. Znalazło się na nim 11 utworów oraz dwie dodatkowe piosenki - wśród nich singiel z 2006 roku Wina mocny smak. Pierwszym singlem promującym płytę była piosenka Niekochanie, która stała się jednym z hitów lata 2008 roku. Drugim singlem promującym płytę był Pójdę pod wiatr, jak najdalej. W styczniu 2009 roku do rozgłośni radiowych trafił trzeci singiel Wino i śpiew.


powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl