Piasek
PIASEKANDRZEJ PIASEK PIASECZNY

Andrzej Piasek Piaseczny, jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów zadebiutował w 1992 roku w rockowej grupie Mafia. Wspólnie wylansowali między innymi takie przeboje jak "Wishing well", "Noce całe" czy "Krótka piosenka o... miłości". Wraz z zespołem nagrał trzy płyty - "Mafia" (1993), "Gabinety" (1995) i platynową "Mafia FM" (1996). Po tej ostatniej na zespół i wokalistę posypał się deszcz nagród, między innymi: Fryderyk '96, Machiner '96, Nagroda Rozgłośni Radiowych Playbox '96.
Ogromnym sukcesem okazał się także album "Sax And Sex" z 1995 roku, nagrany wspólnie z Robertem Chojnackim z De Mono. Płyta rozeszła się w ponad 800 tys. egzemplarzy i jest uważana za jeden z najpopularniejszych longplayów lat 90. Wystarczy wspomnieć takie piosenki jak "Prawie do nieba" lub "Budzikom śmierć".
W roku 1998 nastąpił zwrot w karierze Piaska. Po rozstaniu z zespołem Mafia, wokalista nagrał pierwszy album solowy, zatytułowany "Piasek".
We wrześniu 2005 roku Andrzej Piaseczny prezentuje swój najnowszy album, zatytułowany "Jednym tchem". Wydawnictwo promują utwory "Jednym tchem" oraz "Z głębi duszy", za który artysta otrzymał nagrodę Bursztynowego Słowika na 42. Sopot Festival 2005. Jak powiedział sam wokalista, płyta jest kontynuacją tego, co zaproponował na krążku "Andrzej Piaseczny" - był tam pewien klimat spokoju, niejednokrotnie zadumy - dodaje.


powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl