NEFER
NEFERNEFER

NEFERNEFER powstał w Łodzi wiosną 2006 roku. Założyli go młodzi uczniowie szkoły muzycznej. Pod okiem ojca jednego z członków zespołu - zawodowego muzyka, rozpoczęli ciężką, lecz dającą dużą satysfakcję pracę, która zaowocowała podpisaniem kontraktu z firmą fonograficzną Sony BMG i wydaniem płyty w styczniu 2008 roku.
Debiutancki album wypełniają ostre, rockowe brzmienia, ale jednocześnie są to melodyjne, a nawet liryczne piosenki. Płyta jest też poszukiwaniem kompromisu - każdy z członków zespołu przyznaje się do nieco innych upodobań muzycznych i inspiracji innymi wykonawcami. Wszystkie piosenki napisane są w języku polskim. Do współpracy zespół zaprosił Artura Gadowskiego, który zaśpiewał z Adamem piosenkę Samotność w sieci. Gościnnie wystąpił także raper Threes.
Całą płytę masterował Alan Silverman z USA (współpracował m.in. z Norah Jones, Chaka Khan, Ennio Morricone). Singlem promującym album była piosenka Nieważne to, która kilkakrotnie gościła na pierwszym miejscu listy Hop-Bęc w radiu RMF Maxxx...
NEFER wziął także udział w inauguracyjnym koncercie Onet Webfestival obok Kasi Cerekwickiej i Tomka Makowieckiego, a w lipcu 2008 roku zagrał przed światowej sławy kanadyjską wokalistką Avril Lavigne w Hali Stulecia we Wrocławiu.
NEFER ma na koncie udział w programie TVN Uwaga - Kulisy sławy. Członkowie zespołu byli również jurorami w kategorii "Teen" w plebiscycie Onet Blog Roku 2008.
Nowy rok dla zespołu NEFER rozpoczął się od sukcesu. Grupa z utworem Chciałem zostać sam dostała się do koncertu finałowego Krajowych Eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2010. Do piosenki został nakręcony teledysk. Będzie można go zobaczyć m. in. na antenie Telewizji Polskiej.


powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl