Mieczysław Szcześniak
Mieczysław SzcześniakMIECZYSŁAW SZCZEŚNIAK

Mieczysław Szcześniak zadebiutował w zespole muzycznym Ikary już jako sześciolatek. Będąc nastolatkiem występował w zespole Funk Factory, z którym w 1984 roku zarejestrował swe pierwsze nagrania dla Polskiego Radia w Szczecinie. Występ w konkursie "Śpiewać każdy może" i Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki we Wrocławiu dał mu przepustkę do udziału w konkursie piosenki w Opolu, w 1985 r za wykonanie piosenki Przyszli o zmroku otrzymał główną nagrodę im Anny Jantar. Jest laureatem wielu nagród m.in Bursztynowego Słowika na Festiwalu w Sopocie czy też trzykrotnym laureatem Fryderyków. W 1999 roku nagrał z Edytą Górniak utwór "Dumka na dwa serca" do filmu "Ogniem i mieczem". W 1999 z piosenką Przytul mnie mocno reprezentował Polskę na 44. Konkursie Piosenki Eurowizji w Jerozolimie w którym zajął 18 miejsce. Jest jednym z założycieli zespołu New Life M, który jest prekursorem muzyki rozrywkowej z przesłaniem chrześcijańskim.
Mieczysław Szczesniak zaśpiewał dużo duetów między innymi z : Anną Jurksztowicz, Majką Jeżowską, Kayah, Anną Marią Jopek, Lorą Szafran, Edytą Górniak czy Natalią Kukulską.
Ostatnio występuje jako Miecz. Szcześniak. W 2006 roku wydał swoją kolejną płytę pt. "Zwykły cud'". Z tej płyty pochodzą przeboje takie jak: "Mamma", "O niebo lepiej", "Chyba na pewno", "Naprawdę dość"
W 2007 roku wziął udział w Krajowym Konkursie Polskiej Piosenki w Opolu. Wykonał swoją nową piosenkę "Bajka że to ja". Na tym samym festiwalu wystąpił także wspólnie z Justyną Steczkowską i Kasią Cerekwicką. Ich występ przyjęto owacyjnie.


powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl