Marcin Rozynek MARCIN ROZYNEKMARCIN ROZYNEK


Marcin Rozynek na muzycznej scenie pojawił się jako wokalista formacji Atmosphere. Grupa powstała w 1993 roku w Lesznie. W 1994 roku wystąpiła na Mokotowskiej Jesieni Muzycznej w Warszawie, gdzie zdobyła drugą nagrodę po Myslovitz. Dwa lata później zespół wygrał konkurs Marlboro Rock In. W 1997 roku ukazał się debiutancki album zespołu - "Atmosphere", a w 1999 kolejny - "Europa Naftowa".
Debiutancki albumu Marcina Rozynka, "Księga urodzaju" premierę miał 12 maja 2003 roku. Pierwszy singiel z płyty piosenka "Najlepsze" promowała film Macieja Ślesickiego "Show".
Kolejna płyta artysty, zatytułowany "Następny będziesz ty", ukazała się w październiku 2004 roku. Album był w dużym stopniu kontynuacją "Księgi urodzaju". Podobny był ogólny klimat materiału, rockowe korzenie, instrumentarium, dużo fortepianu, gitar akustycznych, pianina Fendera, sekcji smyczkowych. Nad ostatecznym kształtem płyty czuwał znany producent Leszek Kamiński, który przy poprzedniej płycie zajął się miksami. W finałowym utworze "Wiem co" słychać partię trąbki, zagraną przez Piotra Wojtasika. Jako bonus dołączono piosenkę "Nick Of Time", nagraną z myślą o konkursie Eurowizji 2004.
Również kolejną płytę Marcin, zatytułowaną "On-off", która ukazała się we wrześniu 2006 roku, można uznać za kontynuację dotychczasowych dokonań artysty. Zrealizowana i wyprodukowana została przez Marcina Rozynka i Marcina Samarzewskiego w Lesznie. Pierwszą odsłoną tego albumu był występ w premierach opolskich z piosenką "Historia miłosna '06". W roku 2007 Marcin Rozynek również dostał się do konkursu "Premiery" w Opolu, z utworem "Pierwsze strony gazet".


powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl