Mandaryna
MANDARYNAMANDARYNA

Mandaryna czyli Marta Wiśniewska zaczynała karierę jako tancerka. Po ślubie z liderem Ich Troje nagrała pierwszą solową płytę zatytułowaną "Mandaryna.com", gdzie znalazły się takie piosenki jak "Here I Go Again" oraz cover "Bo z dziewczynami" Jerzego Połomskiego. Kolejnym przebojem Mandaryny był utwór "Ev'ry Night". Już jako dziecko interesowała się tańcem. W 1996 jako członkini zespołu 7 coma 7 zdobyła Mistrzostwo Polski Solistów w tańcu hip hop. Przełomowa dla Marty okazała się znajomość z Michałem Wiśniewskim (za którego ostatecznie wyszła za mąż) i współpraca z zespołem Ich Troje dla którego początkowo przygotowywała choreografię.
Początkowo popularność Marty była związana z jej burzliwym małżeństwem. Skandal wywołał także występ Mandaryny w Sopocie w 2005 roku, gdy do sieci trafiło nagranie jej śpiewu. Mimo to artystka nie poddała się i rok później ukazał się jej kolejny album "Mandarynkowy sen", gdzie znalazł się między innymi cover Bon Jovi "You Give Love a Bad Name" oraz wspomniany "Ev'ry Night". Marta współpracowała z wieloma artystami takimi jak Liroy, In-Grid czy Groove Coverage. Zagrała także w kilku serialach.


powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl