Magda Femme
Magda FemmeMAGDA FEMME

Magda Femme początkowo związana była z Ich Troje, by po opuszczeniu tego zespołu zająć się karierą solową. Magda Femme jest absolwentką Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Mieszka w Warszawie. W latach 1996-2001 była wokalistką zespołu Ich Troje. Współpracuje z wieloma znanymi osobami ze świata mody i showbiznesu, między innymi z Arkadiusem. Dwukrotnie brała udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji:
w 2003 roku zaśpiewała własną kompozycję I Believe in You, wspólnie z wokalistą Marcinem Koczotem i jego zespołem Spotlight, ostatecznie zajmując 5. miejsce.
w 2006 roku jej kompozycja Follow my Heart zaśpiewana przez Ich Troje zajęła pierwsze miejsce. Dzięki temu w maju tego roku wraz z Ich Troje, Justyną Majkowską i RealMcCoy'em reprezentowała Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji w Atenach, plasując się na 11. pozycji w półfinale. Jej pierwsza solowa płyta pod tytułem Empiryzm była nagrana w 2000 r. Magda była jeszcze wtedy wokalistką Ich Troje. Płytę wyprodukował Bartosz Dziedzic i Maciej Werk (Hedone). Teksty oprócz Magdy napisali: Lech Janerka i Adam Nowak z zespołu Raz dwa trzy.
Druga solowa płyta pod tytułem 5000 myśli sprzedała się w nakładzie ok 32 000 egzemplarzy. Największymi przebojami z płyty były utwory Rozmowa z Aniołem i Kłamstwo. Ta ostatnia wygrała konkurs audio-tele w koncercie organizowanym przez TVP2. Płytę wyprodukował kanadyjski producent Chris Aiken, perkusista współpracujący między innymi z Bryanem Adamsem. Trzecia płyta o nazwie Extremalnie o pop-rockowym brzmieniu okazała się w 2004 r i nie osiągnęła znaczącego sukcesu komercyjnego. Teledysk do pierwszego singla z płyty pod tytułem Daleko stąd został nominowany do nagrody Yach Film Festival. W 2006 roku Magda wzięła udział w trasie koncertowej z okazji 10. lecia zespołu Ich Troje "Sami Swoi". w czerwcu 2007 roku Magda po raz pierwszy spróbowała swoich sił aktorskich w serialu Halo Hans! jako sekretarka Brudnera.

 powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl