Maciej Silski MACIEJ SILSKIMACIEJ SILSKI


Maciej Silski znany jest jako zwycięzca konkursu Idol w roku 2005 oraz laureat 3. nagrody koncertu Premier podczas 44. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
Pierwszy zespół Fluid Film założony w liceum Wykonywał muzykę grunge i odniósł następujące sukcesy: pierwsza nagroda na festiwalu Rock Block 1995 oraz wygranie festiwalu Prince Rocks of Poland Wegorzewo (1997). Udzielał się też w zespole Drive, z którym grał na festiwalu Marlboro Rock - In 1995- wygrali eliminacje lokalne, ogólnopolskie półfinały i zajęli II miejsce w wielkim finale. Muzyka zespołu Drive opierała się na mocnych, ciężkich gitarowych brzmieniach. Później należał do zespołu Waterstone 1989, który początkowo wykonywał covery bluesowe, ale później zmienił repertuar na muzykę koncertową i klubową. Należy też do utworzonego w 2000 zespołu Teges Nara, wykonującego muzykę w zróżnicowanym stylu. Jako zwycięzca Idola 2005 podpisał kontrakt fonograficzny z Sony BMG Poland. Macieja doceniła TVP zapraszając go do udziału w licznych programach muzycznych, koncertach i festiwalach. W roku 2005 Maciek wystąpił w Szansie na Sukces, Festiwalu Jedynki w Sopocie, Dniu Kotana, programie Święta, Święta, nagrał też teledysk do polskiej wersji piosenki „Do they know it’s Christmas” ( Daj im znak) Boba Geldofa i Midge'a Ure wspólnie z Grzegorzem Markowskim (Perfect), Piotrem i Wojtkiem Cugowskimi (Bracia). W roku 2006 brał udział w polskich eliminacjach Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „Za karę” (teledysk), występował na Dniu Otwartym TVP, pojawił się ponownie na Festiwalu Jedynki w Sopocie jako gość grupy Perfect w jej Jubileuszu 25-lecia (obok innych wielkich gwiazd polskiego rocka), w Dniu Kotana (TVP 3), Ariach ze Śmiechem TVP2 , projekcie Święta,święta 4 i Sylwester z Jedynką (TVP1). Wspólnie z innymi gwiazdami młodego pokolenia nagrał piosenkę „Nadzieja to my”, która wspierała ogólnopolską akcję „Hospicjum to też życie” (teledysk). 11. czerwca 2007 roku ukazała się jego debiutancka płyta - krążek ALODIUM zawera 12 utworów, w których większość tekstów i główny udział w kompozycjach zawdzięczamy właśnie młodemu artyście.


powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl