Kukiz i Piersi
KUKIZ I PIERSIKUKIZ I PIERSI

Zespół powstał w 1984r. Zespół zdobywa jedna z pierwszych nagród na festiwalu muzyki rockowej w Jarocinie
W 1992r. ukazuje się debiutancka płyta zespołu pt. "Piersi". W 1994 wideoklip do utworu "Nie samym chlebem człowiek żyje " zdobywa główna nagrodę Yach Film Festiwal. Nastepnie wielkie święto zespołu 10-cio lecie "Piersi"- koncert organizowany w Niemodlinie gdzie zespół regularnie odbywa próby. 10-lecie zespołu okazało się mega produkcja jak na tamte czasy,wzniesiona została potężna scena stylizowana na wiejska chałupę,na scenie ustawiono stoły biesiadne przy których zaproszeni goscie mogli sie częstować wspaniałymi potrawami i napitkami,wśród zaproszonych gosci znaleźli się Kazik ,Big cyc,Closterkeller, Amid Drinkers,Kasia Kowalska ,Skywalker,T-Love,Proletariat. W 1997 r. ukazuje się nowa płyta "Raj na ziemi" z której pochodzą utwory "Całuj mnie"i "O Hela" które w niedługim czasie staja się hitami.
2004r. zespól zaczyna próby nad materiałem na nowa płytę "Piracka płyta". Wszystko idzie wspaniale,na nagranie pyty "Piersi"wybieraja studio 7 w Piasecznie. Okładkę do "Pirackiej płyty" projektuje wybitny polski malarz Jerzy-Duda Gracz.Paweł negocjuje umowę z wydawca o jak najniższą cenę płyty by była ona zbliżona do pirackich pseudo wydawnictw ,stad tez tytuł płyty .Jest pierwszym artysta w Polsce któremu udalo się osiągnąć taka cenę w tak dużej firmie fonograficznej jaka jest Pomaton/Emi.Plyta ukazuje się 2004.10.02 w cenie 19,99 a pierwszy singiel z płyty "Wirus sLd" który był promowany w Internecie wywołał burzę postów wśród internautów . Płyta osiąga status Złotej płyty.


powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl