Katarzyna Skrzynecka
Katarzyna SkrzyneckaKATARZYNA SKRZYNECKA

Katarzyna Skrzynecka zadebiutowała jako piosenkarka w 1989 roku na Festiwalu Piosenki Francuskiej. Zdobyła wówczas Grand Prix i wyjechała na pomaturalne stypendium do Paryża. Rok póżniej wygrała Festiwal w Opolu 1990 debiutując piosenką Włodzimierza Korcza "Błądzę w chmurach". Była wówczas na I Roku Akademii Teatralnej. Od tego czasu rozpoczęła się jej praca muzyczna.
Jeszcze jako studentka rozpoczęła pracę zawodową na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie grając główną rolę (na zmianę z Katarzyną Groniec) w musicalu METRO. Jednocześnie koncertowała samodzielnie z towarzyszeniem fortepianu lub trio jzzowego w całej Polsce. Na repertuar składały się utwory własne i napisane specjalnie dla niej przez znanych kompozytorów oraz standardy musicalowe i jazzowe. Ma w swoim dorobku udział w wielu muzycznych programach i koncertach telewizyjnych.
Pierwszy debiutancki album pt. "Pół księżyca" ukazał się na rynku fonograficznym we wrześniu 1998 roku. Utrzymany, jeszcze wówczas, w bardziej poetyckim, nastrojowym klimacie. Do współpracy przy nagraniu materiału na płytę zaproszenie Kasi przyjęli m.in. tak znani muzycy jak: Henryk Miśkiewicz, Andrzej Jagodziński, Michał Grymuza, Mariusz Fazi Mielczarek. Nad całością czuwał Piotr Rubik. Artystka sama napisała większośc tekstów piosenek. Skomponowała również muzykę do kilku utworów.
Płyta "Oszaleli Anieli" z 1999 roku to najpiękniejsze kolędy polskie (i nie tylko). Ta piękna świąteczna płyta zaaranżowana jest całkowicie współcześnie na kwintet jazzowy i orkiestrę symfoniczną, lecz nie brak jej tradycyjnego ciepła dobrze znanych kolęd. Na płycie znalazła się również nowa wersja znanego standartu pt "Have yourself a Merry little Christmas" oraz dwie nowe, napisane przez Kasię świąteczne piosenki: tytułowa "Oszaleli Anieli" z jej własną muzyką oraz "Gwiazdki blask" do muzyki Janusza Tylmana. Piosenka "Oszaleli Anieli" wraz z nakręconym do niej tetedyskiem przez kilka tygodni znajdowała się na czele wielu list przebojów.
Album ten zaliczany jest do najlepiej sprzedających się płyt świątecznych w Polsce. Grany jest także przez Artystkę w wersji koncertowej na żywo. Wykonany został m.in. na Uroczystym Koncercie z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej pod Dyrekcją Wojciecha Rajskiego.
W 2002 roku ukazał się trzeci album pt "Kameleo". Płyta o kompletnie już nowym charakterze. Przebojowe, dobre brzmienie nowoczesnego pop`u z lekką domieszką jazzowych i etnicznych przypraw oraz południowych rytmów. Ukazuje nowe oblicze Artystki, udowadniając tym samym, jak niesłuszne byłoby kojarzenie jej twórczości z poezją śpiewaną. "Kameleo" zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej to piosenki nowoczesnej, ambitnej kobiety, pełnej dynamizmu i niezależnej siły, a jednocześnie kobiecej, zmysłowej i romantycznej.
W roku 2004 przygotowany został materiał na najnowszą płytę Katarzyny Skrzyneckiej. Do współpracy Artystka zaprosiła kilku młodych kompozytorów. Z kilkudziesięciu zaproponowanych przez nich utworów oraz kilku kompozycji Kasi powstał wybór najlepszych, nowocześnie brzmiących, bardzo nośnych piosenek. Pełne pozytywnej energii utwory poparte są dojrzałymi, bardzo życiowymi tekstami Kasi z dobrą pointą.
Piosenka "Zacząć jeszcze raz" z muzyką Marcina Nierubca, zwiastująca nowy album, wraz z teledyskiem znalazła się w czołówce Konkursu Premiery Opole 2004.
W maju 2005 roku Wytwórnia Pomaton EMI podpisała kontrakt z Katarzyną Skrzynecką na kolejnych kilka płyt.
Pierwszą z nich jest album pt. "KOA", wydany w maju 2005, a na nim między innymi trzy znakomite duety z Gordonem Haskellem, Mietkiem Szcześniakiem oraz Liroy'em. Kasia zapraszana często przez Polonię mieszkającą poza Polską koncertuje i występuje również z przedstawieniami teatralnymi poza granicami kraju, m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Włoszech, Szwecji i Australii.
Obecnie Katarzynę Skrzynecką można często ogladać w kilku spektaklach na scenach teatrów "Komedia" oraz "Bajka", w telewizyjnym serialu "Kopciuszek" oraz w programie TVN "Taniec z gwiazdami".


powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl