Katarzyna Groniec
Katarzyna GroniecKATARZYNA GRONIEC

Katarzyna Groniec zdobyła główna nagrodę na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu w 1988, następnie wystąpiła w musicalu - Metro, gdzie zagrała rolę Anki. Od tego czasu kilka lat współpracowała z teatrem Buffo w Warszawie gdzie wystąpiła m.in w spektaklach: Do grającej szafy grosik wrzuć, Grosik 2, Obok nas i Tyle miłości. Po rozstaniu z Teatrem Buffo zaczęła występować w Teatrze Ateneum, w którym gra w spektaklu 3xPiaf.
Na początku września 2000 r. ukazała się jej debiutancka płyta Katarzyny Groniec pt. Mężczyźni, której producentem był Grzegorz Ciechowski. Jej kolejnym albumem była płyta Poste Restante składająca się z trzech części. Pierwsza część zawierała piosenki kabaretowe i filmowe z lat 30. XX wieku, z repertuaru m.in. Edith Piaf i Marleny Dietrich. Utwory premierowe znajdujące się na części drugiej to sześć melancholijnych piosenek o miłości. W części trzeciej znalazły się trzy utwory Astora Piazzolli w przekładzie Marcina Sosnowskiego oraz romans Aleksandra Wertyńskiego ze słowami Jonasza Kofty. Motywem przewodnim i inspiracją dla płyty stała się piosenka Ewy Demarczyk pt: Jaki śmieszny jesteś pod oknem, a dokładnie jej fragment: ... więc dróg poznaj sto, aby dojść do mych ust....
Płyta Emigrantka została wydana w 2004 r. Znalazły się na niej kompozycje Piotra Dziubka z kilkoma tekstami Katarzyny Groniec oraz aranżacja piosenki z berlińskiego kabaretu Kurta Weila i Bertolda Brechta.
Następna płyta Katarzyny Groniec to już autorski projekt wraz z Piotrem Dziubkiem "Przypadki", propowany singlem "Będę z Tobą". Płyta została bardzo dobrze odebrana przez krytyków jak i przez słuchaczy, osiągając kilkanaście tysięcy sprzedanych nośników.


powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl