Kasia Kowalska
Kasia KowalskaKASIA KOWALSKA

Kasia Kowalska swoją pierwszą płytę "Gemini" wydała w 19994 roku. W lipcu 1994, wystąpiła w Krakowie i Warszawie przed koncertami Boba Dylana, a we wrześniu rozpoczęła wspólną trasę z Edytą Bartosiewicz. Ukoronowaniem roku była nagroda "Fryderyka 1994" w kategorii "Debiut Roku". W lipcu 1995 Kasia Kowalska uczestniczyła w koncercie poświęconym pamięci Ryśka Riedla, a w sierpniu wystąpiła na festiwalu w Sopocie, gdzie zdobyła Grand Prix oraz Nagrodę Publiczności. W tym samym roku ukazała się kolejna płyta artystki - "Koncert inaczej", a debiutancki album "Gemini" pokrył się platyną. Natomiast Kasia Kowalska została uhonorowana "Fryderykiem 1995" za "Piosenkę Roku". W maju 1996 Kasia Kowalska reprezentowała nasz kraj na festiwalu Eurowizji w Oslo. Zaśpiewała piosenkę "Chce znać swój grzech" i zajęła 14 miejsce. Jesienią ukazała się jej trzecia płyta, zatytułowana "Czekając na...", następnie rozpoczęła się trasa koncertowa promująca wydawnictwo. W 1997 roku, Kasia Kowalska zadebiutowała na dużym ekranie w filmie "Nocne Graffiti" M. Dutkiewicza, gdzie wcieliła się w rolę narkomanki. Na ścieżce dźwiękowej produkcji znalazła się również jej piosenka "Straciłam swój rozsądek".
W maju 1997 na świat przyszła córeczka Kasi - Ola. Nie przeszkodziło to jednak, aby już rok później można było posłuchać kolejnej płyty wokalistki, zatytułowanej "Pełna obaw" (czerwiec 1998). Dwumiesięczna trasa promująca płytę rozpoczęła się we wrześniu. W 1998 Kasia Kowalska otrzymała kolejnego "Fryderyka" za "Piosenkę Roku" oraz Nagrodę Publiczności w głosowaniu audio-tele. W latach 1999 - 2000 artystka wzięła udział w kilku ważnych koncertach, między innymi w koncercie dla Kosowa (kwiecień 1999), w TP S.A. Music & Film Festival oraz w Inwazji Mocy 2000, występowała również przed publicznością w USA. W listopadzie 2000, po ponad dwóch latach milczenia, ukazał się kolejny, studyjny album Kasi Kowalskiej, zatytułowany "5".
W 2002 roku, Kasia Kowalska została zaproszona do wzięcia udziału w nagraniu specjalnej płyty, poświęconej pamięci wspaniałego kierowcy Ayrtona Senny - "A Tribute To Ayrton Senna (A Music Documentary)". Album był hołdem jaki artyści z całego świata składają wybitnemu sportowcowi. Wśród wykonawców znalazły się takie gwiazdy jak: Queen, Tina Turner, Pink Floyd, Lisa Stansfield, Phil Collins, Eurythmics, Chris Rea.
Premiera szóstej z kolei studyjnej płyty Kasi zatytułowanej "Antidotum" odbyła się 14 października 2002 roku. We wszystkich piosenkach Kasia zaśpiewała własne teksty, które jak zwykle są bardzo osobiste. Na krążku znalazło się 12 utworów oraz prezentacja multimedialna, w której skład wchodzą teledyski do piosenek "Bezpowrotnie" oraz "Antidotum", które promowały album na singlach. We wrześniu 2004 roku minęło 10 lat od wydania pierwszej płyty Kasia Kowalskiej, "Gemini". I właśnie 13 września ukazał się najnowszy album wokalistki - "Samotna w wielkim mieście".powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl