Kabaret Elita
Kabaret ElitaKABARET ELITA

Kabaret Elita powstał w 1969 roku. Wywodzi się z tzw. Ruchu studenckiego, który w tamtych latach był niezwykle prężny i twórczy. ELITA zaczęła działać przy Politechnice wrocławskiej, gdyż jej trzon stanowiło wówczas trzech studentów tej uczelni: Jan Kaczmarek , Tadeusz Drozda i Jerzy Skoczylas, jedynym niestudentem był pracujący z grupą w pierwszych latach Roman Gerczak. Pierwsze sukcesy ELITA odnosiła na studenckich festiwalach artystycznych FAMA w Świnoujściu, zdobywając tam w latach 1970-72 nagrody w turniejach kabaretów o Trójząb Neptuna. Dwa najwcześniejsze programy kabaretu to: "Sprasowane twarze" (1969) i "Kadroskop" (1970). Trzeci program "Czym kurna chata bogata" (1971) to początek zawodowej działalności kabaretu. Za tytułową piosenkę tego programu kabaret otrzymał główną nagrodę na Festiwalu Polskiej Piosenki Opole - 1971.
ELITA jest kabaretem autorów i twórcami wszystkich utworów wykonywanych przez zespół są jej członkowie.
Specjalnością kabaretu są piosenki. Takie utwory jak: "Do serca przytul psa", "Nie odlecimy do ciepłych krajów", "Czego się boisz głupia" czy "Warto było czekać" zdobywają dużą popularność nie tylko wśród miłośników kabaretu.
W czasie swej ponad trzydziestoletniej działalności ELITA przemierzyła setki kilometrów i mil. Prócz występów w całej Polsce zespół koncertował między innymi dla Polonii w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, RFN, Szwecji, Austrii, RPA i Australii. W 2001 i 2003 roku po raz kolejny odwiedził Chicago i Toronto, w dalszym ciągu ELITA tworzy swe sztandarowe radiowe "Studio202" i pisze scenariusze, skecze i piosenki do kolejnych programów telewizyjnych. O sile i wiarygodności dowcipu Kabaretu ELITA świadczy wymownie fakt, że na jego występy chodzi już trzecie pokolenie Polaków w kraju i na całym świecie.
Wiosną 2003 roku wyprodukowany został nowy program Kabaretu Elita zatytułowany "Podkładanie świni czyli jak bawią się elity...." i nie da się ukryć, że jest on w dużym stopniu inspirowany ostatnimi wydarzeniami w kraju. Nowe skecze, piosenki i scenki kabaretowe w połączeniu ze starymi przebojowymi punktami programu tworzą znakomity spektakl w trakcie którego widzowie ani przez moment nie przestają się śmiać. W trakcie niektórych występów kabaretowi Elita towarzyszy gościnnie znakomity aktor i satyryk - Andrzej Grabowski.

 powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl