Formacja Niezywych Schabuff FORMACJA NIEŻYWCH SCHABUFFFORMACJA NIEŻYWYCH SCHABUFF


Ich pierwsza płyta "Wiązanka melodii młodzieżowych" ukazała się już w 1989 roku i to właśnie z tego albumu pochodziła najpopularniejsza piosenka radiowego debiutu "Klub Wesołego Szampana". Na listy przebojów wspięły się także "Kibel", "Swobodny Dżordż" i "Centrum Wynalazków". Jeszcze w tym samym roku zespół wydał drugą płytę - "Schaby". Pochodzą z niej takie przeboje jak "Baboki", "Faja 89", "Krótka pieśń o miłości". W 1992 roku muzycy FNS nagrali płytę "Urodziny". Album różnił się od poprzednich, przede wszystkim zrezygnowano z eksperymentów studyjnych na rzecz "żywego grania". Z krążka również wylansowano kilka hitów jak choćby "Żółty rower" czy "Hej cześć, daj coś zjeść".
W maju 1995 pojawił się singiel "Krystyny", który promował kolejny album Formacji "Fantomas". A od końca czerwca fale eteru zalało "Lato". W większości plebiscytów utwór ten zdobył miano przeboju wakacji, a później całego roku. Dlatego też kolejny rok dla Formacji stał pod znakiem nagród, plebiscytów i wyróżnień. Zespół święcił tryumfy za sukces "Lata". Został laureatem II nagrody w plebiscycie RMF FM na Przebój Roku, odebrał Muzyczną Nagrodę Teleexpressu. W marcu Formacja zdobyła dwie nagrody w plebiscycie PLAY-BOX '96, a następnie nominację do Fryderyków '95. Latem FNS wystąpiła na festiwalu w Opolu, a także na festiwalu Prince Rock Poland Węgorzewo '96 i w CAMEL PLANET. Podsumowaniem sezonu był występ przed ponad stutysięczną publicznością na koncercie Michaela Jacksona .
W lutym 1998 ukazał się singiel "Da da da". Piosenka stała się power-playem w około 50 stacjach radiowych i w ciągu kilku tygodni ogólnopolskim przebojem. 30 marca premierę miała płyta "FOTO" z bardzo staranną oprawą graficzną, nawiązującą do formuły teledysku "Da da da". Dało się zauważyć nieco poważniejszy, bardziej refleksyjny charakter tekstów Olka Klepacza.
Rok 1999 to dziesiąte urodziny zespołu. Już w lutym odbył się specjalny koncert Walentynkowy w częstochowskiej filharmonii, z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Poza tym w dziesiątą rocznicę nagrania pierwszej płyty, grupa wydała specjalną składankę "Z archiwum X-lecia", zawierającą największe przeboje. Na krążku znalazł się jeden utwór premierowy "Mów mi Elvis".
Formacja powróciła po czterech latach milczenia z kolejną płytą, zatytułowaną "Supermarket". Do tej pory nam się nie chciało, ale wreszcie nam się zachciało - tak w sobie tylko właściwy sposób Olek Klepacz podsumowuje okres, który minął od wydania poprzedniego albumu. W tytułowym utworze Olek jasno określa swój stosunek do ogarniającej naszych rodaków galopującej komercjalizacji, wszechobecnej konsumpcji, która staje się naczelną zasadą ludzkich zachowań.
Nowa płyta zespołu, która ukaże sie w 2008 roku będzie nosić tytuł "24h".


powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl