Edi Ann
EDI ANNEDI ANN


Biała wokalistka o czarnym głosie. Łodzianka poruszająca się w klimatach soul, r'n'b i gospel, czasem zbliżająca się również w stronę muzyki pop. Od dawna dobrze znana w łódzkim środowisku muzycznym jako fenomen zarówno pod względem świetnej techniki, jak i śpiewania "z duszą", oraz jako wymagająca wiele od siebie samej perfekcjonistka. Absolwentka szkoły muzycznej I-go i II-go stopnia, otaczana przez muzyków współpracujących z najbardziej znanymi nazwiskami i zespołami polskiej branży muzycznej. Wszechstronnie utalentowana: sama pisze muzykę, teksty, gra, śpiewa, aranżuje, realizuje oraz produkuje własne utwory.
EDI ANN z piosenką "Lovin' U" zajęła 3. miejsce podczas "Piosenka dla Europy 2008" w ramach polskich preselekcji Eurowizja 2008. Wynik Edi Ann, to suma głosów jury oraz głosowania audiotele. Równie ważne jak zajęcie 3. miejsca, jest wrażenie, które Edi Ann pozostawiła na widzach Jedynki. Dla dopiero zaczynającej swoją sceniczną drogę artystyczną, to dobry sygnał i rokowania na przyszłość. Piosenka "Lovin' U" jest w całości autorstwa EDI ANN. Do piosenki "Lovin' U" w styczniu 2008 został nakręcony teledysk w reżyserii Mariusza Suszka.
Podczas V Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Rzeszów "Carpathia Festival" 2009 odbywąjącego się w dniach 19-24 maja 2009 Edi Ann otrzymała nagrodę za zdobycie I miejsca. Dodatkowo otrzymała nagrodę specjalną za najlepszą kompozycję.
Obecnie trwają przygotowania do nagrania debiutanckiej płyty EDI ANN.
Fragmenty piosenek do posłuchania: Lovin 'U, So High


powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl