DZIEWCZYNY
DZIEWCZYNYDZIEWCZYNY

Zespół Dziewczyny powstał w 2008 roku, początkowo jako duet: Anna Karamon i Aleksandra Nowak, przy akompaniamencie charyzmatycznego gitarzysty Krzysztofa Łochowicza.
W tym składzie po licznych sukcesach (Nagroda Grand Prix przyznana przez TVP S.A. im. Agnieszki Osieckiej za Największą Osobowość Festiwalu Spotkania Zamkowe 2008, nagroda Festiwalu Piosenki Studenckiej, liczne nagrody publiczności) do tria dołączyli: Maciej Matysiak na kontrabasie,
Artur Lipiński na bębnach, Bogusz Wekka na przeszkadzajkach.
W maju 2009 zespół dwukrotnie wygrał program Hit Generator (TVP 2) odnosząc spektakularny sukces i zdobywając duże poparcie publiczności zarówno publiczności jak i jurorów.
Debiutancka płyta zespołu Dziewczyny "Dziewczyny z sąsiedztwa" ukazała się 8 marca 2010, znalazło się na niej 11 w pełni autorskich utworów. Album zebrał bardzo dobre recenzje w mediach (Wojciech Mann w Polityce napisał(...) "Dziewczyny wraz dopełniającymi grupę muzykami bawią się na swojej debiutanckiej płycie bluesem, jazzem, rock and rollem. Robią to na wysokim, profesjonalnym poziomie i z prawdziwym wdziękiem."
Po premierze płyty zespół dał liczne koncerty, również w ogólnopolskich mediach. Koniec 2010 roku to prestiżowy występ w radiowej Trójce na benefisie Wojciecha Manna.
Wraz z początkiem 2011 roku zespół Dziewczyny zaczął pracę nad nowym albumem oraz rozpoczął przygodę z programem TVN XFactor. Ola i Ania dotarły aż do finałowej piątki. 13 czerwca 2011 ukazała się edycja specjalna płyty "Dziewczyny z sąsiedztwa", którą promuje singiel "Jesteś moim ideałem".

 


powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl