Doda
DODADODA

Doda, czyli Dorota Rabczewska to Wokalistka, która lubi prowokować i wzbudzać kontrowersje, dysponuje jednym z najmocniejszych głosów na rodzimej scenie muzycznej. W młodości trenowała lekkoatletykę, czego efektem było mistrzostwo województwa w biegu na 1000 i 600 m, w skoku w dal i w pchnięciu kulą oraz brąz w biegu na 100 m na Mistrzostwach Polski. Zamiłowanie do sportu prawdopodobnie odziedziczyła po ojcu - Pawle Rabczewskim - olimpijczyku, medaliście mistrzostw świata i Europy w podnoszeniu ciężarów.
Jako nastolatka porzuciła sport dla sceny. Popularność zdobyła jako wokalistka zespołu rockowego Virgin, jednak wcześniej występowała w Teatrze Buffo Janusza Józefowicza (zagrała w "Metrze" i "Przeżyj to sam") oraz w reality show "Bar". Razem z Virgin nagrała trzy, doskonale przyjęte przez publiczność albumy - "Virgin" (2002), "Bimbo" (2004) i "Ficca" (2006). W roku 2005 na festiwalu w Sopocie, wspólnie z zespołem, zdobyła nagrodę publiczności (Słowika Publiczności) za piosenkę "Znak pokoju". Na przełomie roku 2006 i 2007 grupa Virgin zakończyła działalność, a Doda skoncentrowała się na karierze solowej.
16 marca 2007 artystka wystąpiła podczas Koncertu Finałowego XXVIII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie zaśpiewała utwory, w których za kanwę tekstową posłużyły wiersze Witkacego.
Natomiast 27 lipca 2007 roku ukazał się pierwszy solowy album wokalistki, zatytułowany "Diamond Bitch". Jest to bardzo osobista płyta, na której Doda rozlicza się z ostatnimi złymi wydarzeniami w jej życiu. Na pierwszym singlu, promującym ten krążek, znalazła się ballada "Katharsis", opowiadająca o oczyszczeniu się z nieprzyjemnych wspomnień. Warto dodać, że album to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów: dysk ułożony jest na różowych piórach, a do opakowania dodano plakat Dody. Dodatkowo każdy egzemplarz ma indywidualny numer.


powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl