Darek Nowicki
Darek NowickiDAREK NOWICKI

DAREK NOWICKI to jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, specjalizujący się w muzyce tanecznej. U progu wiosny 2006 przygotował dla swoich fanów kolejny już ósmy album kompaktowy "BIESIADA polska vol. 1". Stanowi on swoiste podsumowanie jego długoletniego flirtu z festiwalową muzą, kiedy z właściwą sobie brawurą adaptował największe przeboje OPOLA...
I rzeczywiście- trzeba mieć sporo odwagi, by sięgnąć po legendarne hity spod piastowskiej BASZTY zaproponować słuchaczom swoje własne wersje ! Te najciekawsze - najlepiej przyjęte przez publiczność po obu stronach Atlantyku - znajdą się również na kompilacyjnym krążku. Na utrzymanej w tanecznym nastroju płycie usłyszymy zatem w wykonaniu DARKA m.in. balangowe "DO ZAKOCHANIA JEDEN KROK", "DAJ MI TE NOC" czy "CO JEJ MOGŁEŚ DAĆ" (sic!). Warto wiedzieć, że Nowicki wykonuje również przeboje z importu w oryginalnych wersjach m.in. "VIDA DE LA LOCA" RICKY MARTINA, "BAILAMOS" ENRIQUE IGLESIASA, "CAMBIO DOLOR" NATALII OREIRO CZY "HELLO" LIONELA RICHIE po hiszpańsku.
Jego największy przebój "OSTATNIE TANGO W PARYŻU" którym w roku 1998 podbił listy przebojów oraz cudowny teledysk nagrany w samym Paryżu do dzisiejszego dnia jest ozdobą wielu stacji telewizyjnych, piosenka zdobyła Grand Prix w Villlach "Austria" na Festiwalu piosenki oraz nagrodę dziennikarzy, złota płyta 1998r. III miejsce na festiwalu "Bratislavska lira" w 1999 r. "Przebój roku radia Chicago" w USA w 1999 r, to nąjwiększe wyróżnienie tego hitu. "Ostatnie Tango w Paryżu" ma w swoim repertuarze również Helena Majdaniec oraz coraz bardziej popularna piosenkarka ABRA wspominamy zmarłą nagle niedawno Helenę Majdaniec - dla Darka był to wielki cios - 12 lutego 2002 r. mial z Heleną zaśpiewać na jej Benefisie w Sali Kongresowej "Czarnego Alibabę" w duecie nie doczekał się a zawdzięcza jej wiele, to ona wprowadziła go na rynek francuski gdzie mieszkała od 30 paru lat. Jego koncerty cieszyły się wśród POLONII FRANCUSKIEJ DUŻYM POWODZENIEM.
Śpiewał w znanym w świcie dzięki Helenie Kabaretach francuskich jak paryski "RASPOUTINE" czy "SHEHEREZADE" oraz w największym w Paryżu "MUSIC KABARET-CAREWICZ". Planowali trasę koncertową organizowaną przez konsulat generalny RP w LILLE w lipcu 2002 roku dla POLONII FRANCUSKIEJ - szkoda!!!
Darek Nowicki występował dla POLONII w wielu krajach europejskich jak również w USA, Kanadzie, Australii. Sentymentalny charakter mają również jego koncerty i występy w niemieckiej telewizji w programie "Deutche Hit Parade" gdzie występuje od wielu lat. Otrzymał w 1999 r. NOMINACJĘ DO "FRYDERYKA" za utwór "OSTATNIE TANGO W PARYŻU" w kat. Muzyki POP. Trzeba wspomnieć, że "NADWORNYM TEKŚCIARZEM" piosenkarza jest jeden z najlepszych w Polsce Julian Matej autor 1000! piosenek. Piszą dla niego również kolejne głośne nazwiska - Marek Gaszyński - Janusz Kondratowicz wśród kompozytorów również same sławy: Renata Dane], Justyna Dziuba, Jarosław Kukulski, Grzegorz Ciechowski, Adam Kontny, Norbert Blacha, Zbigniew Lemański, Kamil Kużnik czy Mikołaj Kotyczka, Andrzej Mrowiec. Aranżacje to dzieło: znanych nazwisk - Rafał Paczkowski, Mikołaj Kotyczka, Kamil Kużnik czy Norbert Blacha lub Zbigniew Lemański.
W chórkach podczas nagrań w studio występują same gwiazdy polskiej estrady: Anna Jopek, Justyna Dziuba, Julia Kotyczka, Monika Galbas, Kuba Badach, Kamil Kużnik oraz córka Darka Karolina Nowicka, Mariusz Jaśko. Współpracuje z mitycznymi już BIG-BANDAMI Alka Maliszewskiego i Zygmunta Kukli.
Nowicky i grupa NEW ROMANTIC, to kolejne, wielce obiecujące wcielenie Darka, który wcześniej działał na estradowej niwie z formacjami MEZZOFORTE, ROMANTIC, TITANIC i CARMEN.
Grupa New Romantic oprócz Darka Nowickiego to: Julia Kotyczka, Karolina Nowicka, Andrzej Rakoczy, Mariusz Nowik oraz gościnnie Witek Domurat znany z przeboju "Bo klocki lego".
Darek Nowicki śpiewał w duetach z wielkimi gwiazdami polskiej piosenki takimi jak już wspomniana Helena Majdaniec, Irena Jarocka oraz Grażyna Świtała. Dwa razy wystepował dla Ojca Świętego Jana Pawła II, raz w Watykanie w 1999r oraz w 2000r w Gliwicach.
Złote płyty Darka Nowickiego: POKOCHAJ MNIE, OSTATNIE TANGO W PARYŻU, NAJWIEKSZE PRZEBOJE 35 LECIA, BIESIADA POLSKA, IDĄ ŚWIĘTA.


powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl