Darek Nowicki
Darek NowickiDAREK NOWICKI

DAREK NOWICKI to jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, specjalizujący się w muzyce tanecznej. U progu wiosny 2006 przygotował dla swoich fanów kolejny już ósmy album kompaktowy "BIESIADA polska vol. 1". Stanowi on swoiste podsumowanie jego długoletniego flirtu z festiwalową muzą, kiedy z właściwą sobie brawurą adaptował największe przeboje OPOLA...
I rzeczywiście- trzeba mieć sporo odwagi, by sięgnąć po legendarne hity spod piastowskiej BASZTY zaproponować słuchaczom swoje własne wersje ! Te najciekawsze - najlepiej przyjęte przez publiczność po obu stronach Atlantyku - znajdą się również na kompilacyjnym krążku. Na utrzymanej w tanecznym nastroju płycie usłyszymy zatem w wykonaniu DARKA m.in. balangowe "DO ZAKOCHANIA JEDEN KROK", "DAJ MI TE NOC" czy "CO JEJ MOGŁEŚ DAĆ" (sic!). Warto wiedzieć, że Nowicki wykonuje również przeboje z importu w oryginalnych wersjach m.in. "VIDA DE LA LOCA" RICKY MARTINA, "BAILAMOS" ENRIQUE IGLESIASA, "CAMBIO DOLOR" NATALII OREIRO CZY "HELLO" LIONELA RICHIE po hiszpańsku.
Jego największy przebój "OSTATNIE TANGO W PARYŻU" którym w roku 1998 podbił listy przebojów oraz cudowny teledysk nagrany w samym Paryżu do dzisiejszego dnia jest ozdobą wielu stacji telewizyjnych, piosenka zdobyła Grand Prix w Villlach "Austria" na Festiwalu piosenki oraz nagrodę dziennikarzy, złota płyta 1998r. III miejsce na festiwalu "Bratislavska lira" w 1999 r. "Przebój roku radia Chicago" w USA w 1999 r, to nąjwiększe wyróżnienie tego hitu. "Ostatnie Tango w Paryżu" ma w swoim repertuarze również Helena Majdaniec oraz coraz bardziej popularna piosenkarka ABRA wspominamy zmarłą nagle niedawno Helenę Majdaniec - dla Darka był to wielki cios - 12 lutego 2002 r. mial z Heleną zaśpiewać na jej Benefisie w Sali Kongresowej "Czarnego Alibabę" w duecie nie doczekał się a zawdzięcza jej wiele, to ona wprowadziła go na rynek francuski gdzie mieszkała od 30 paru lat. Jego koncerty cieszyły się wśród POLONII FRANCUSKIEJ DUŻYM POWODZENIEM.
Śpiewał w znanym w świcie dzięki Helenie Kabaretach francuskich jak paryski "RASPOUTINE" czy "SHEHEREZADE" oraz w największym w Paryżu "MUSIC KABARET-CAREWICZ". Planowali trasę koncertową organizowaną przez konsulat generalny RP w LILLE w lipcu 2002 roku dla POLONII FRANCUSKIEJ - szkoda!!!
Darek Nowicki występował dla POLONII w wielu krajach europejskich jak również w USA, Kanadzie, Australii. Sentymentalny charakter mają również jego koncerty i występy w niemieckiej telewizji w programie "Deutche Hit Parade" gdzie występuje od wielu lat. Otrzymał w 1999 r. NOMINACJĘ DO "FRYDERYKA" za utwór "OSTATNIE TANGO W PARYŻU" w kat. Muzyki POP. Trzeba wspomnieć, że "NADWORNYM TEKŚCIARZEM" piosenkarza jest jeden z najlepszych w Polsce Julian Matej autor 1000! piosenek. Piszą dla niego również kolejne głośne nazwiska - Marek Gaszyński - Janusz Kondratowicz wśród kompozytorów również same sławy: Renata Dane], Justyna Dziuba, Jarosław Kukulski, Grzegorz Ciechowski, Adam Kontny, Norbert Blacha, Zbigniew Lemański, Kamil Kużnik czy Mikołaj Kotyczka, Andrzej Mrowiec. Aranżacje to dzieło: znanych nazwisk - Rafał Paczkowski, Mikołaj Kotyczka, Kamil Kużnik czy Norbert Blacha lub Zbigniew Lemański.
W chórkach podczas nagrań w studio występują same gwiazdy polskiej estrady: Anna Jopek, Justyna Dziuba, Julia Kotyczka, Monika Galbas, Kuba Badach, Kamil Kużnik oraz córka Darka Karolina Nowicka, Mariusz Jaśko. Współpracuje z mitycznymi już BIG-BANDAMI Alka Maliszewskiego i Zygmunta Kukli.
Nowicky i grupa NEW ROMANTIC, to kolejne, wielce obiecujące wcielenie Darka, który wcześniej działał na estradowej niwie z formacjami MEZZOFORTE, ROMANTIC, TITANIC i CARMEN.
Grupa New Romantic oprócz Darka Nowickiego to: Julia Kotyczka, Karolina Nowicka, Andrzej Rakoczy, Mariusz Nowik oraz gościnnie Witek Domurat znany z przeboju "Bo klocki lego".
Darek Nowicki śpiewał w duetach z wielkimi gwiazdami polskiej piosenki takimi jak już wspomniana Helena Majdaniec, Irena Jarocka oraz Grażyna Świtała. Dwa razy wystepował dla Ojca Świętego Jana Pawła II, raz w Watykanie w 1999r oraz w 2000r w Gliwicach.
Złote płyty Darka Nowickiego: POKOCHAJ MNIE, OSTATNIE TANGO W PARYŻU, NAJWIEKSZE PRZEBOJE 35 LECIA, BIESIADA POLSKA, IDĄ ŚWIĘTA.


powrót