Danuta Błażejczyk
Danuta BłażejczykDANUTA BŁAŻEJCZYK

Danuta Błażejczyk to jedna z najlepszych polskich wokalistek, wielokrotnie nagradzana na festiwalach w kraju (m.in. na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu) i za granicą. Nagrała kilkadziesiąt płyt, współpracowała z największymi gwiazdami polskiej sceny rozrywkowej, jazzowej i kabaretowej, m.in. Włodzimierzem Korczem, Markiem Stefankiewiczem, Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Janem Pietrzakiem – Kabaretem ”Pod Egidą” i „Elita”.
Danuta Błażejczyk swoją karierę rozpoczęła w 1985r. na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu gdzie otrzymała Nagrodą Specjalną Jury za indywidualność artystyczną za piosenkę "Taki cud i miód" - kompozycję Włodzimierza Korcza i Wojciecha Młynarskiego. Danuta Błażejczyk ma także doświadczenia teatralne. Brała udział w musicalach „Złe Zachowanie”, „Nunsense”, „Fame” I „Moniuszkowo”, grała także w serialu telewizyjnym „Lokatorzy”.
Proponujemy koncert, podczas którego Danuta Błażejczyk prezentuje wybór piosenek ze swoich polskich płyt. Znajdziecie w nim Państwo nagradzane na wielu festiwalach utwory najbardziej cenionych rodzimych kompozytorów. Autorami tekstów są m.in. Wojciech Młynarski, Bogdan Olewicz, Agnieszka Osiecka oraz sama Danuta Błażejczyk. Miłą niespodzianką dla Państwa będą wersje kilku przebojów z repertuaru innych artystów, m.in. Krystyny Prońko, Skaldów czy Andrzeja Piasecznego. Jednak Danuta Błażejczyk to nie tylko piosenki, to spotkanie z pogodnym i szczęśliwym człowiekiem, który chce i potrafi dzielić się tym szczęściem z innymi.

Ponadto proponujemy koncerty tematyczne: I love Gershwin, Kolędy Świata oraz koncerty dla dzieci: Kraina wiecznej radości, Mole i Bemole.


powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl