Andrzej Cierniewski - Albo on, albo ja Andrzej Cierniewski - Albo on, albo jaAndrzej Cierniewski


   Śpiewa od najmłodszych lat. Wyrastał - jak całe jego pokolenie - zafascynowany rock'n'rollem i R&B, słuchał Beatlesów i Stonesów, ale ze szczególną uwagą śledził karierę estradową Toma Jonesa, co tłumaczą podobne warunki wokalne obu panów. Sam pisał muzykę i słowa swoich piosenek, często komponował do wierszy poetów. Jego własna kariera estradowa zaczynała nabierać rozpędu w latach 70-tych (udany debiut na festiwalu w Opolu, własny repertuar i zespół akompaniujący, koncerty i recitale), ale z powodów osobistych przerwał ją nagle i wyjechał do Stanów Zjednoczonych.
   Najnowsza płyta to w pełni współczesny muzyczny portret Andrzeja Cierniewskiego, artysty teraz patrzącego już tylko w przyszłość. Zawiera wyłącznie nowy materiał, po części autorstwa samego piosenkarza, po części takich twórców jak Robert Janson i Andrzej Igantowski czy Janusz Piątkowski. Słowa piosenek są dla Andrzeja Cierniewskiego niezwykle ważne, więc pozyskał do współpracy takich autorów jak Marek Gaszyński oraz Daniel Wyszogrodzki.


Andrzej Cierniewski Andrzej Cierniewski
Andrzej Cierniewski Andrzej Cierniewski
Andrzej Cierniewski Andrzej Cierniewski
   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl