Basia Stępniak-Wilk
Basia Stępniak-WilkBASIA STĘPNIAK-WILK

Basia Stępniak-Wilk znana jest z licznych laurów (m.in. I miejsce Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix im. Jonasza Kofty Ogólnopolskiego
Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie), zaś kolekcjonerom z uroczej i pięknie wydanej pierwszej autorskiej płyty „O obrotach” oraz dwóch kolejnych „Słodka chwila zmian” i „Obce kraje”. Wielbicielom zjawisk niezwykłych Basia kojarzyć się będzie z “Zielonym Szkiełkiem” czy działaniami literackiej Grupy Apokryficznej, a prawie wszystkim - ze słynną „Bombonierką”. Zaśpiewana wraz z Grzegorzem Turnauem piosenka zajmowała pierwsze miejsce najstarszej polskiej listy przebojów programu III Polskiego Radia, a także wysokie pozycje w wielu regionalnych rozgłośniach i stacjach polonijnych. Wkrótce ukaże się reedycja pierwszej płyty, na której obok znanego materiału pojawią się utwory nie zamieszczone nigdy na żadnej płycie.
Spotkanie z Basią Stępniak-Wilk i jej twórczością to szansa na uśmiech oraz odpoczynek, a przy tym obcowanie ze sztuką na najwyższym poziomie.


powrót