Bartek Wrona
Bartek WronaBARTEK WRONA

Bartek Wrona zdobył popularność występując od 1997 roku w zespole Just 5. Zespół rozpoczął działalność płytą Kolorowe sny, która osiągnęła sukces rynkowy, a pochodzące z niej utwory trafiły na polskie listy przebojów. W 1998 roku Bartek Wrona zdobył kilka indywidualnych wyróżnień i nagród, oraz zyskał popularność jako idol nastolatek. Na fali popularności Just 5 z Bartkiem Wroną nagrał kolejne dwa albumy: Zaczarowany Świat w 1998 r. i Cień wielkich miast w 1999 r. po czym rozpadł się.
W 2001 r. Bartek Wrona nagrał solową płytę Zapomniałaś. Kolejne lata przyniosły płytę dla dzieci oraz udział Bartka w reality show Bar. Kolejnym wydanym krążkiem była płyta pt. Jedna na milion w 2005 roku. Promujący ją singel pod tym samym tytułem odniósł popularność, zajmując wysokie miejsca na listach przebojów. Następnym singlem był utwór Maria. Piosenka ta zyskała uznanie słuchaczy jako "przebój lata 2005" oraz w stacjach radiowych m.in. Radiu Eska. Zwyciężyła również w plebiscycie czytelników magazynu "Program TV" na przebój roku. Sukcesem okazał się występ Bartka Wrony na Festiwalu Jedynki w Sopocie w 2005 r. i wysokie drugie miejsce z piosenką Maria.

 powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl