Anna Szałapak
Anna SzałapakANNA SZAŁAPAK

Anna Szałapak została nazwana przez Agnieszkę Osiecką Białym Aniołem Piwnicy pod Baranami, urodziła się w Krakowie, w ostatni słoneczny dzień lata. Przez 18 lat związana z kabaretem Piwnica pod Baranami Piotra Skrzyneckiego.
Współpracuje z najwybitniejszymi artystami, poetami, kompozytorami i muzykami, między innymi: Agnieszką Osiecką, Ewą Lipską, Zygmuntem Koniecznym, Zbigniewem Preisnerem, Janem Kantym Pawluśkiewiczem i Andrzejem Zaryckim. Prowadzi bogatą działalność koncertową w kraju i za granicą. Od lat dużym powodzeniem cieszą się przygotowane przez artystkę programy, wydane na płytach: Anna Szałapak z Piwnicy pod Baranami (1991), Koncert w Trójce (1999), Żywa woda (2000), Serca na rowerach (2004) wykonywany także w języku angielskim program pt. Koncert kolęd z szopką krakowską w tle.
Anna Szałapak jest laureatką m. in. Konkursu I Programu TVP w 1993 roku za piosenkę Zaklinanie, czarowanie, Nagrody Trzeciego Programu Polskiego Radia - Mateusz 97 – „ za osiągniecia artystyczne, oryginalną interpretację piosenek literackich, niepowtarzalny styl i niezapomniany koncert w Trójce, Złotego Lauru za mistrzostwo w sztuce piosenki literackiej, przyznanego przez Fundację Kultury Polskiej w 2008 roku.


powrót