Ania Dąbrowska
ANIA DĄBROWSKAANIA DĄBROWSKA

Pierwszym "profesjonalnym" doświadczeniem Anii Dąbrowskiej była współpraca z Andrzejem Smolikiem przy płycie Krzysztofa Krawczyka "Bo marzę i śnię", na której nagrała partie wokalne do ośmiu piosenek. Została także zaproszona do udziału w Projekcie SI 031, gdzie zaśpiewała duet z Homosapiens, a także wykonała własną kompozycję z Jackiem Lachowiczem ze Ścianki.
To właśnie Smolik wyprodukował jedną z piosenek, która znajdzie się na jej pierwszej płycie "Samotność po zmierzchu". Za całość produkcji odpowiada Bogdan Kondracki, który produkował wcześniej Futro. Ania Dąbrowska sama komponuje i pisze teksty. Oprócz własnych piosenek na płytę wybrała też dwa niezwykłe covery: "Charlie Charlie" A Camp i "Souvenir" - OMD, nagrany wspólnie z Kubą Wandachowiczem z Cool Kids of Death. Album ukazał się w lutym 2004 roku.
Już jesienią tego samego roku uzyskał on status Złotej płyty (ponad 40 tysięcy sprzedanych egzemplarzy). Konsekwencją sukcesu wydawnictwa były nagrody i wyróżnienia, jakie otrzymała Ania Dąbrowska (między innymi Fryderyki: nowa twarz fonografii, album roku pop, wokalistka roku).
Na kolejny album Ania Dąbrowska kazała czekać swoim fanom ponad 2,5 roku. Płyta "Kilka historii na ten sam temat" ukazała się w październiku 2006 roku i nawiązuje do dobrych tradycji polskiej muzyki rozrywkowej z przełomu lat 60. i 70. Album utrzymany jest w delikatnym i nastrojowym klimacie. W odróżnieniu od debiutanckiej płyty, jest bardziej akustyczny i spójny w nastroju. Teksty opowiadają o różnych etapach w związku dwojga ludzi.


powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl