Andrzej Rosiewicz
Andrzej Rosiewicz

BOOKING 661 401 046

ANDRZEJ ROSIEWICZ

Andrzej Rosiewicz karierę estradową rozpoczął jeszcze w dzieciństwie w 1953 r., w zespole pieśni i tańca Dzieci Warszawy, z którym to współpracował do 1964 r. W okresie studiów w latach 60. występował w warszawskich klubach jazzowych i restauracjach. Między 1963 a 1965 rokiem związany był z zespołem Pesymiści. W latach 1967-1968 związał się z formacją jazzową Old Timers, a następnie w latach 1970-1978 tworzył muzykę, teksty oraz występował z zespołem Asocjacja Hagaw. W latach 1971, 1974 i 1977 występował na festiwalu Jazz Jamboree. Występował także na licznych festiwalach w Opolu i Sopocie. Od 1978 poświęcił się karierze solowej.
W latach siedemdziesiątych i na początku lat osiemdziesiątych Andrzej Rosiewicz był jednym z najpopularniejszych polskich piosenkarzy i artystów estradowych, jego występy gromadziły niezmierzone tłumy, a jego udział w koncercie stanowił jedną z największych atrakcji koncertu. Powszechna była opinia, że w USA ze swoimi umiejętnościami śpiewania i tańczenia zrobiłby furorę. Najpopularniejsze jego przeboje z lat siedemdziesiątych to Najwięcej witaminy, Czy lubi pani czaczę, Zakochany bałwan, Żaba story, Zenek blues; na występach wykonywał również piosenki których nie puszczano w radiu i telewizji (Usta Mariana). Po powstaniu "Solidarności" powstały piosenki Chłopcy radarowcy oraz dostępne w owych latach jedynie na kasetach nagranych amatorsko na koncertach, wykonane na Festiwalu Piosenki Prawdziwej w Gdańsku Propaganda sukcesu i Wincenty Kalemba czyli Pieśń o zachodnich bankierach.
W drugiej połowie lat osiemdziesiątych Andrzej Rosiewicz wykonywał piosenkę o pierestrojce i M.Gorbaczowie Wieje wiosna ze wschodu. Na początku lat 90. XX w. próbował powrócić na scenę muzyczną, tworząc utwory w gatunku disco polo.
Andrzej Rosiewicz zaśpiewał piosenkę z czołówki serialu Czterdziestolatek kompozytora Jerzego Matuszkiewicza, a latach '80 piosenkę Andrzeja Korzyńskiego Halo ptaki w filmie Pan Kleks w kosmosie.powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl