Agnieszka Chylińska
AGNIESZKA CHYLIŃSKAAGNIESZKA CHYLIŃSKA

W 1995 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu ONA pt. Modlishka. W tens posób rozpoczęła się kariera Agnieszki Chylińskiej. Wokalistka posiada charakterystyczny, mocny, zachrypnięty głos, uznawany przez wielu krytyków za najmocniejszy głos żeński od czasów Janis Joplin. Agnieszka była wiele razy nagradzana i nominowana do najróżniejszych nagród jako najlepsza wokalistka i autorka tekstów. Były to Fryderyki, PlayBoxy, konkursy organizowane przez pisma muzyczne. W styczniu 2002 r. Agnieszka Chylińska została nagrodzona Paszportem Polityki za drapieżny głos, który jest najlepszym instrumentem zespołu O.N.A., za teksty piosenek i niebywałą energię na scenie. W 2003 r. zespół O.N.A. rozwiązał się z powodu rozbieżności artystycznych.
Wówczas Agnieszka Chylińska założyła własny zespół, sygnowany własnym nazwiskiem – Chylińska. Zespół nagrał w 2004 roku płytę Winna. Z niej pochodzi przebój Winna z kontrowersyjnym tekstem oraz dwie wylansowane ballady Niczyja i Zmysłowa.


powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl