Agnieszka Chrzanowska
Agnieszka ChrzanowskaAGNIESZKA CHRZANOWSKA

Agnieszka Chrzanowska jest kompozytorką ponad stu piosenek w repertuarze własnym, do słów znanych polskich poetów i autorów, a także poetów zagranicznych. Jej piosenki odznaczają się wysoka wartością literacką i niezwykłą kulturą muzyczną. Nominowana do nagrody Fryderyk 2000 w kategorii Album Roku za płytę Cały świat płonie. Laureatka trzech prestiżowych nagród na XXI Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu: III nagrody w konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki, Nagrody im. Agnieszki Osieckiej dla najlepszego studenta Festiwalu, Nagrody Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Kulturalnego "POLONICA". Zaśpiewała już setki koncertów, była gościem wielu prestiżowych wydarzeń m.in. wzięła udział w koncercie dla Jana Pawła II podczas jego wizyty w Polsce.
Jej dyskografia obejmuje albumy: Słowa (1996), Nie bój się nic nie robić (1998), Cały świat płonie (2000), Ogień olimpijski (2004) zainspirowany Igrzyskami Olimpijskimi. Do piosenek pochodzących z tej płyty powstały teledyski poświęcone polskim Olimpijczykom, które Telewizja Polska wykorzystała do codziennych relacji z Igrzysk w Atenach. Za album fonograficzny i koncert pt. „Ogień olimpijski” Agnieszka Chrzanowska wraz z Michałem Zabłockim (autorem tekstów oraz reżyserem klipów) otrzymali w 2005 r. od PKOL-u Brązowy Wawrzyn Olimpijski - nagrodę dla twórców podejmujących w swej pracy tematykę sportową.
Album Tylko dla kobiet (2005) był nominowany do nagrody Fryderyk 2005 w kategorii Album Roku - Piosenka Poetycka oraz nagrody Superjedynki 2006 w kategorii Płyta literacka.
Na najnowszym albumie Agnieszki Chrzanowskiej pt. Bez udziału (2009) gwiazd znajduje się 16 premierowych piosenek, które jak zwykle skomponowane są przez Agnieszkę, głównie do wierszy Michała Zabłockiego, ale tym razem Artystka zaśpiewała też dwa w pełni autorskie utwory Nie znajdziesz mnie i Taki sen.
Album Bez udziału gwiazd to prawdziwa muzyczna uczta, pełna wysublimowanych treści o nastrojowym charakterze.

 


powrót

   Strona główna Znani i lubiani od lat Pop, rock, folk, blues Hip Hop Muzyka alternatywna Muzyka nastrojowa, poezja, jazz Programy dla dzieci Covery, największe przeboje Kabarety Folklor, orkiestry Muzyka cygańska, grecka Konferansjerzy Biesiada, dance, disco-polo Country Zespoły zagraniczne Tribute Acts Zespoły latynoskie Oferta techniczna O nas  
Copyright © 2002 admire.pl